LGS

LGS Çıkmış Sorular

LGS Çıkmış Soruları:

LGS sınavına girmeden önce yapılan sınavlarda sorulan soruları çözebilir ve soru tarzlarını görebilirsiniz. Çıkmış Soruları ve Cevapları konusunda aklınıza takılan yerleri yorumlar kısmında bize iletebilirsiniz.

Sınav için Türkiye’de yüz binlerce ter dökecek. Sınava giriş öncesi son kez geçmişte çıkmış sorulara bakmak isteyen öğrenciler Türkçe, Matematik Fen Bilimleri ve Yabancı dil sınav sorularına bakıyorlar. dkabetkinlik.com olarak LGS çalışma soruları gibi geçtiğimiz yıla ait çıkmış soru ve cevaplarını öğrenciler için derledik…

Bu yazımız içerisinde LGS Çıkmış Sorular ve Cevaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Aynı tarz çıkabilecek sorular için ve soru çeşitlerini görmek için kendinizi test etmek ve sınava yakın bir dönemde Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, İngilizce, T.C. İnkılap Tarihi ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testlerine bakmanızı öneriyoruz. Çıkmış sorular siz değerli öğrenciler için çok faydalı olacaktır. Hem soruları görmüş olacaksınız, hem de soruların nasıl bir tarz da sorulduğunu, hangi konuya ağırlık vermeniz gerektiğini görmüş olacaksınız.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2 ayrı bölümde çıkmış sınav soruları ve cevaplarını sözel ve sayısal dersler olarak hazırlamıştır. Sözel ve Sayısal olarak ayrılan bu iki bölümün çıkmış sorularını ve cevap anahtarını aşağıda belirttiğimiz gibi istediğiniz yıllara ve bölüme göre bulabilirsiniz.

LGS Çıkmış Sorular

2018 Soruları ve Cevapları ;

2018 Çıkmış Soruları ve Cevap Anahtarı (Sözel Bölüm)

2018 Çıkmış Soruları ve Cevap Anahtarı (Sayısal Bölüm)


2019 Soruları ve Cevapları ;

2019 Çıkmış Soruları ve Cevap Anahtarı (Sözel Bölüm)

2018 Çıkmış Soruları ve Cevap Anahtarı (Sayısal Bölüm)


2020 Soruları ve Cevapları ;

2020 Çıkmış Soruları ve Cevap Anahtarı (Sözel Bölüm)

2020 Çıkmış Soruları ve Cevap Anahtarı (Sayısal Bölüm)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu