Blog

Kompozisyon Örnekleri

Kompozisyon Örnekleri


Beyaz okul kompozisyon örnekleri ve ders notları hakkında kısa kısa bilgiler veren bir eğitim sitedir. Özellikle Türkçe dersinde sık sık karşımıza çıkan ünlü kişilerin kısaca hayatları, edebi konular ve kompozisyon örnekleri ile kullanıcılarında ücretsiz içerikler sunmaktadır. Betimleme ve öykülemeden tutunda çeşit çeşit belirli gün ve haftalarla ilgili şiir, yazı ve kompozisyonları beyaz okulda bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra tarih ve coğrafya dersinden de bilgi notları mevcuttur. Ülkemizin coğrafi özellikleri ve tarihi geçmişimizle ilgili birçok makale mevcuttur.

Ayrıca betimleme örnekleri ve öyküleyici anlatımlarla ilgili kısa örnekler ve ders anlatım videoları da mevcuttur. Beyaz okul internet sitesinin yanı sıra YouTube kanalı ile de öğrencilere destek oluyor. Atatürk’ün yapmış olduğu yenilikler, belirli gün ve haftalarla ilgili konuşmalar, şiir örnekleri, Atatürk’ün yapmış olduğu yeniliklerin hepsi beyaz okulda anlatılmış. Bunların yanı sıra yine doğal ışık kaynakları, fen bilimleri ve din kültürü derslerinden kısa kısa notlar bulunmakta. Hayvan hakları, insan hakları, kadın hakları, sorumluluklarımız, haklarımız yani kısacası dersler ile ilgili merak edebileceğimiz tüm soruların cevabı beyaz okulda. Ali Kuşçu, İbn-i Sina, Harezmi ve diğer ünlü Türk-İslam bilim adamlarının kısaca hayatlarını da sitenin biyografi bölümlerinden okuyabilirsiniz.

Tabii ki beyaz okul bunlarla sınırlı kalmıyor. Temel eğitim, ortaöğretimin yanı sıra üniversitelere hazırlık konusunda da önemli ders notları sitede yazılmakta. Özellikle lise öğrencilerimizin sıklıkla sorduğu kpss ortaöğretim meslekleri sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin büyük merak ettiği konulardan birisidir. KPSS sınavlarında gerek ortaöğretim olsun gerek lisans olsun tüm öğrenci gruplarına dair dersler için hazırlanmış kısa kısa bilgi notları mevcuttur. Elbette ki aldığımız eğitim sayesinde çeşitli meslekleri seçer ve bu gayede ders çalışırız. İşte bizlere bu noktada gerek video dersler ile gerek bilgi notları ile derslerimizde beyazokul.com ücretsiz olarak yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu