Blog

Fen Bilimleri Kaynak Sitesi

Fen Bilimleri Dershanesi


Ortaokul 5,6,7 ve 8. Sınıflarda görülen Fen Bilimleri dersi; Fizik, kimya ve biyoloji bilim dallarının sarmal bir şekilde ortaokul seviyesinde basitleştirilmiş bir derstir. Fen Bilimleri dersinde konular daha çok günlük hayatta olan durumların öğrencilere nedenleriyle birlikte anlatılan bir derstir. Öğrenciler Fen Bilimleri dersini çok sevseler de yeni nesil soru çözerken çok zorlanmaktadırlar. Öğrencilerin daha çok bu ders ile ilgili konular işlerken, günlük hayattan örneklere yoğunlaşmaları gerekmektedir.

Fen Bilimleri Dersinde tamda bu eksikliklerinizin giderileceği bir kaynak sitesi olan Fen Bilimleri Dershanesi sloganıyla yola çıkan web sitede ortaokul Fen Bilimleri konu anlatımlarına ulaşabilirsiniz. LGS sınavına yönelik çalışma planları ile birlikte öğrencilere sınav senesinde çok yardımcı olacak bir web site olduğunu söyleyebiliriz.

Eğitim koçluğu kategorisi altında öğrencilerin sınava yönelik kaygılarını, endişelerini azaltacak aksine öğrencileri motive edecek eğitim koçluğu ile ilgili yazıları da mevcut olan sitede öğrencilerin işini bir hayli kolaylaştıracak, öğrencilerin sınav yarışından kopmamalarını sağlayarak eğitim koçluğu yapılması amaçlanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlükleri tarafından hazırlanan çalışma föylerine ünite ünite ulaşabileceğiniz gibi MEB örnek soru çözümlerinin videolarına örnek sorular yayınladıktan sonra ulaşabilirsiniz.

Fen Bilimleri Test arayan öğrencilerin ziyaret etmeleri gereken Fen Bilimleri Dershanesi sloganıyla yola çıkan Fen Bilimleri web sitesine öğrencilere ulaşma ve onlara kaynak desteği sağladığından dolayı yayın hayatında başarılar diliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu