LGS

2020 LGS Başvuruları Ne Zaman?

2020 LGS Başvuruları:


LGS Başvuruları ile ilgili merak edilen sorulara MEB bir açıklama yaparak yanıt verdi. 2020 yılı Liselere Geçiş Sınavı (LGS) başvurularının otomatik olarak yapılacağını duyurdu ve öğrencilerden sadece kontrol etmelerini istedi.

2020 LGS Başvuruları Hakkında:

Nitelikli okullara (Liseler) geçiş için girilmesi gereken sınav olan Liseye Geçiş Sistemi sınavına girilmesi gerekmektedir. Sınava girip başarılı öğrencilerin tercihlerini rahatlıkla yapacağı düşük puan alanların da gönlündeki okullar için zorlanacağı bir sınav olan LGS sınavında ilk adım başvuruların gerçekleştirilmesi olacaktır. 2019-2020 eğitim öğretim yılında en çok LGS konusu merak ediliyor. Milyonlarca öğrenci ve veli LGS sınav ve başvuru tarihini merak ediyordu. Konuya ilişkin açıklama Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi.

2020 yılında Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında bu yıl merkezi sınava girecek 8’inci sınıf öğrencilerinin velilerine, sınav başvurusu ve onay işlemlerine ilişkin mesaj gönderildi. Mesajda, sınav bilgilerinin e-Okul web sayfası üzerindeki e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nden kontrol edilebileceği belirtildi.

Liselere giriş kapsamında uygulanacak olan LGS başvuru ve uygulama kılavuzunu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlandı. LGS kapsamında yapılacak merkezi sınav başvuruları, yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrenciler hariç tüm 8’inci sınıf öğrencileri için bakanlık tarafından merkezi olarak gerçekleştirilecek. Bakanlık tarafından başvurusu gerçekleştirilecek öğrencilerin, sınava girmek için onun dışında bir işlem yapmasına gerek duyulmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığının LGS Sınavı ile ilgili açıkladığı detaylı klavuza ulaşmak için TIKLAYINIZ

2020 LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi konu ve kazanımlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu